Veiklą vykdome

Dirbame visoje Lietuvoje

Telefonas +370 695 64159
El. paštas info@lukstata.lt
Papildoma elektros galia, siekiantiems patogumo savo namuose

Tai itin aktualu elektros energijos vartotojams, gyvenantiems senos statybos namuose. Daugelyje tokių namų elektros instaliacija įrengta be leistinąją naudoti galią ribojančių automatinių jungiklių ar saugiklių, apsaugančių elektros tinklą nuo perkrovimų. Savavališkai pasididinus elektros galią, neįrengiant leistinąją naudoti galią ribojančių automatinių jungiklių ar saugiklių, galimas bendrojo naudojimo elektros tinklo perkrovimas. Dėl šios priežasties prastėja ne tik elektros energijos kokybė, bet ir elektros tinklo būklė, atsiranda reali grėsmė kilti gaisrui.

Elektros įvado galia – ką tai reiškia?

Dabar kiekviename namų ūkyje yra daugybė buitinių elektros prietaisų, kuriems dirbti nepakanka seno elektros įvado galios, o gyventojai neretai nepagalvoję apie pavojų dar neleistinai padidina kištukinių lizdų skaičių. Perkraunami laidai, sujungimai. Dažnai perkraunamo tinklo būklė prastėja daug greičiau nei neperkrauto. Visa tai irgi gali tapti gaisro priežastimi.

Kad nebūtų viršijamos elektros tinklo apkrovos, kiekvieno namo ar buto elektros įvade sumontuojami saugikliai arba automatiniai jungikliai. Jeigu vartotojas nepageidauja didesnės galios, Lietuvoje dažniausiai įrengiami 16 A trifaziai automatiniai jungikliai (jie leidžia iki 8–9 kW apkrovą) arba 16 A vienfaziai automatiniai jungikliai ar saugikliai, leidžiantys 3 kW galios apkrovą. Jeigu įrengtas vienfazis 25 A saugiklis, jo leistinoji apkrova – iki 5 kW. Pagal susitarimą su tinklo operatoriumi, sutartyse gali būti numatytos ir kitos galios, atitinkamai ir kitokio jautrumo apsaugos aparatai.

Ką reiškia tie skaičiai?

Paskaičiuokime: pavyzdžiui, namuose yra keli šviestuvai – 0,5 kW, elektrinė viryklė, orkaitė, mikrobangų krosnelė – 8 kW, du televizoriai – 0,5 kW, skalbyklė – 2 kW, indaplovė – 2 kW, elektrinis virdulys – 2 kW, kompiuteris, muzikinis centras, sulčiaspaudė ir t. t. Visos įrangos bendra galia gali siekti 20 kW, o kai kuriais atvejais – dar ir daugiau. Laimė, kad vienu metu visi prietaisai labai retai kada būna įjungiami ir naudojama galia paprastai būna 60–70 proc. mažesnė. Tačiau jeigu nutinka taip, kad vienu metu įjungiama kone visa buitinė technika, automatiniai jungikliai ar saugikliai atjungia elektros grandinę.

– Tačiau galią galima didinti ne savavališkai įrengiant ,,didesnius automatinius jungiklius ar saugiklius“, bet tik gavus elektros energijos tiekėjo rašytinius leidimus.

– Didinant galias, elektros instaliacijos renovacijos darbai turi būti suderinti su elektros tinklo operatoriumi.

Namo gyventojas, pageidaujantis padidinti nustatytą leistinąją naudoti galią ar pakeisti vienfazį atvadą trifaziu, privalo elektros tinklo operatoriui pateikti jo nustatytos formos paraišką (detalius visų paslaugų suteikimo procesų aprašymus, įkainius, dokumentus ir kitą informaciją galima rasti AB „ESO“ interneto svetainėje arba „MANO GILĖ“ savitarnos svetainėje). Arba pasikonsultuokite su mumis, tai nieko nekainuoja.

MES UŽBAIGIAME PROJEKTUS LAIKU IR TIKSLIAI PAGAL SĄMATĄ

Esame draugiškų elektrikų komanda, suprantanti, kad norite patikimo ir ekonomiško sprendimo.

Elektros galios didinimas prilygsta naujiems klientams

Esamiems AB „ESO“ klientams leistinosios naudoti galios didinimo procedūra iš esmės tokia pat, kaip ir leistinosios naudoti galios suteikimas naujam klientui, tačiau dabar esamas privatus buitinis klientas šią paslaugą gali užsisakyti paprasčiau – paskambinęs į klientų aptarnavimo skyrių telefonu.

Kiekvienu atveju, priklausomai nuo prijungimo vietos, reikalingų atlikti darbų apimtis, leistinosios galios didinimo procesas ir vartotojo mokama įmoka už galios didinimą skirsis. Prijungimo prie elektros tinklų įkainius nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, įkainiai yra nurodyti jos interneto puslapyje.

Klientai, norintys pasididinti esamą leistinąją naudoti galią, paraišką bei reikiamus dokumentus gali pateikti internetu savitarnos svetainėje arba kreiptis į bendrovės klientų aptarnavimo centrą, o esami privatūs klientai gali paskambinti klientų aptarnavimo telefonu ir jų paraiška, leistinosios naudoti galios didinimui bus užregistruota. Kai klientas kreipiasi internetu, savitarnos svetainėje arba į klientų aptarnavimo centrą, jis privalo užpildyti Elektros energijos vartotojų ir gamintojų elektros įrenginių prijungimo prie tinklų paraišką ir pateikti šiuos dokumentus:

– nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą įrodančius dokumentus;
– asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus;
– jei leistinoji galia didinama privačiame gyvenamajame name – sklypo ribų planą su koordinatėmis.

AB „ESO“ darbuotojai parengs prijungimo sąlygas leistinosios naudoti galios padidinimui. Jose bus nurodyti konkretūs veiksmai ir sąlygos, kurias klientas turės įvykdyti, taip pat nurodyta, kokius darbus reikia atlikti, siekiant padidinti leistinąją naudoti galią.

Konkretūs darbai žinomi tik tuomet, kai yra parengiamos prijungimo sąlygos. Nuo leistinosios naudoti galios ir darbų apimties priklauso galutinė galios didinimo kaina, kuri yra nurodyta prijungimo paslaugos sutartyje. Įprastai prijungimo sąlygos parengiamos per 8 darbo dienas nuo paraiškos patvirtinimo, šiuo metu prijungimo sąlygos išduodamos nemokamai.

Klientai, įvykdę prijungimo sąlygose numatytus reikalavimus, AB „ESO“ turi pateikti Valstybinės energetikos inspekcijos išduodamą elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo aktą – pažymą, kuri patvirtina, jog vartotojo vidaus elektros tinklas atitinka teisės aktų reikalavimus.

Keisti ar modernizuoti elektros instaliaciją gali tik specialistai, turintys valstybinių įmonių išduotus pažymėjimus ar sertifikatus. Jokiu būdu nesusigundykite pigesniu, bet neaiškios kvalifikacijos specialistu. Kreipkitės į kvalifikuotus MB „Lukstata“ specialistus, kurie kokybiškai bei greitai atliks visus reikalingus darbus.